ההכרח שבהבנת נפש האדם​

ההכרח שבהבנת נפש האדם כאמצעי מניעה ותיקון תופעת הנשירה:

 

אין ספק שנושא כה מורכב בסוגיית נשירת הנוער, לא יכול לבוא לידי מיצוי במאמר אחד, שמטבע הדברים מוגבל בהיקפו, אך דומה כי ראוי בשורות אלו להזכיר ולו קו אחד כללי העובר כחוט השני דרך כל מרכיבי הסיכון המאפיינים פוטנציאל נשירה או ריחוק.

קצת על: יועץ נישואין ומשפחה.

 

יסודם של דברים מוזכר בדברי המשנה באבות פרק ה' משנה כ"א, בן חמש שנים ל... ובעצם דברים אלו מבטאים תהליך התפתחותי של האדם, ומכאן נגזרות דרישות ראליות בכל גיל בהתאם לשלב ההתפתחות, צריך לדעת שבכל שלבי התפתחות הילד עד גיל מאוחר יש השפעה רבה בסביבה שהוא גדל ובאיחוד הסביבה הקרובה שזה הקן המשפחתי. יש בקצה אחד הורות מאוד קשוחה, מגבילה, מקפידה, מענישה, מעט מאוד סמפטיה ואמפתיה עוברים בין הורים לילדיהם תוך הכחדת רצונו של הילד, אם לא מפתחים בו עצמאות לחשוב לרצות ולהעדיף, מבחינה רגשית יש יותר ריחוק רגשי מאשר קירוב בילדים אלו.

פסיכותרפיסט

 

יש סוג אחר של הורות שלא אומר שהילד יכול לעשות כל העולה על רוחו, אבל נותנים לו יותר מרחב להחליט ושוקלים את זה אתו, לחשוב, לומר מה הוא רוצה, יש גמישות יותר, יש יותר קירבה, יש חינוך יחד עם חום, יש הסברה למה כדאי לעשות ככה, יש ניסיון לשכנע, ישנם ביטויי חיבה, חיזוק בהתנהגות טובה הענשה במקום הצורך  - לא קפדנית. יש הכוונה הורית כשהילד במרכז עם דרישות וגבולות אבל קול הילד נשמע.

טיפול רגשי לילדים בירושלים

 

אין ספק שנושא החינוך חשוב לנו מאוד אך כאשר אנו ההורים חיים בלחץ, מתח, פחד, כעס, אכזבה וכו' קשה מאוד לנהל חינוך תקין, והמבין יבין.

 

אך אם אנחנו המשפחה הקרובה מתנהלים אחרת אנו יכולים לחסוך המון מבעיות הנשירה ולהשיב לבבות אובדים ומבולבלים ולמנוע התדרדרות רבים וטובים.

טיפול רגשי לילדים בירושלים

 

 

מאת: אהרון שכטר

יועץ נישואין ומשפחה, BA​

בס"ד

יועץ נישואין ומשפחה, פסיכותרפיסט ומנחה הורים.