חילוקי דעות בין בני זוג​

חילוקי דעות בין בני זוג

 

ישנם הסבורים כי נישואין טובים אינם כוללים בתוכם ויכוחים וקונפליקטים. תפיסה זו כמעט ואינה מציאותית, שני בני זוג הבאים בברית הנישואין, באים מרקע שונה, מתרבות שונה, הם גם בעלי צרכים שונים ובעלי תפיסת מציאות חיים שונה. כך שוויכוח וקנפליקטים הינם חלק כמעט בלתי נפרד מרוב הנישואין בעולם, ויכוחים רבים הינם על רקע כספי, על הבדלי גישות בין גברים לנשים, על הבדלי תרבות ועוד.

טיפול רגשי לילדים בירושלים לעומת בני זוג בנישואין שלא הצליחו - היתרון של בני זוג בנישואין מאושרים הוא ביכלתם לקיים קונפליקט ולהכילו, ידוע כי אצל רובם התגלו המאפיינים הבאים:

  1. היתה הסכמה כי בכל מקרה של כעס - אלימות בין פיזית בין מילולית הינה מחוץ לתחום, הדבר אפשר להם בטחון מסוים לנהל שיחה או ויכוח נוקב בלי פחד מהשלכות אלימות.
  2. היתה הבנה שלמרות חילוקי הדעות - עזיבה של חיי הנישואין, ואפילו איום בכך, אינם עומדים על הפרק. ידיעה זאת הרגיעה ואפשרה ויכוח נוקב ואמיתי. קפה למשרד
  3. היתה לגיטימיות לשונות ולחילוקי דעות, היתה אפשרות לא להסכים אך לכבד את השני בדעות שלו, כמובן לא ניהול שתי מדיניות סותרות בתוך אותו בית, אולם במקרים של חילוקי דעות שאפשרו הכלה במסגרת הנישואין - היתה לגיטימיות לשונות ולדעה השונה.
  4. הם קבעו חוקים משלהם לניהול ויכוח. כמו - לא הולכים לישון כועסים, אסור להעלות תוך כדי ויכוח נושאים ישנים ועוד.
  5. הם הפגינו כישורי תקשורת טובה, בזמן ניהול קונפליקט. הקשבה, אמפטיה, שיקוף, והכלת הדברים.
  6. זוגות אלו ידעו להפריד בין דברים מהותיים וחשובים, לדברים פחות חשובים. הם היו מציאותיים והבינו שיתכן, למשל, שאדם יחזור מהעבודה כועס, הם ידעו לא להפוך כל מקרה פעוט ערך לסכסוך גדול.

        טיפול רגשי לילדים בירושלים

  1. הם ידעו לשים לב לרגישות של בן הזוג, ונמנעו מלזרות מלח על פצעיו של בן הזוג. הם ידעו מתי מתקרב שלב הסערה, וידעו כתוצאה מכך לנווט את דבריהם. הם גם היו מודעים לנקודות הסכנה שלהם, ולמדו לשלוט בכעסם.
  2. הם גילו בגרות ורגישות לצרכי השני, חברם למערכת הנישואין, הם חשו תחושת אחריות משותפת לשמירת הנישואין, במקום לחפש אחר "נצחון" שאפשרי רק במצב של בדידות.

מנחה הורים

 

 

מאת: אהרון שכטר

יועץ נישואין ומשפחה, BA​

בס"ד

יועץ נישואין ומשפחה, פסיכותרפיסט ומנחה הורים.